20.jpg (1)

افزایش تولید در سال گذشته تا آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح بزرگ در سال ۱۴۰۳

مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ از افزایش تولید در شرکت‌های تابعه در سال گذشته خبر داد و گفت: عملیات اجرایی ۶ طرح بزرگ و استراتژیک با هدف تنوع در سبد تولیدی هلدینگ و افزایش سودآوری برای سهامداران در آینده‌ای نزدیک آغاز خواهد شد و در واقع این طرح‌ها بعد از سال‌ها تعیین تکلیف شدند.

دکتر جواد زارع‌پور در آئین دیدار نوروزی دکتر احمدی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با مدیران ارشد هلدینگ پتروفرهنگ و انرژی سپهر و شرکت‌های تابعه اظهار داشت: سال ۱۴۰۲ در مجموع یک میلیون و ۹۰۲ هزار و ۳۲۹ تن تولید متانول داشتیم که این میزان در سال ۱۴۰۱ نیز یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۴۱۶ تن بود که افزایش ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی عنوان کرد: همچنین تولید اتیلن در سال گذشته ۵۰۰ هزار و ۵۷۰ تن بوده که این میزان در سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۶۶ هزار و ۲۱۴ تن بود که افزایش ۳۷ درصدی را نیز در این زمینه داریم.

مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ پتروفرهنگ افزود: همچنین در ۳ ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تولید متانول شرکت‌های تابعه پتروفرهنگ ۷۱۳ هزار و ۷۲۳ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۳ درصد افزایش داشته است.

دکتر زارع‌پور متانول محور بودن را مهمترین چالش هلدینگ پتروفرهنگ دانست و بیان کرد: برای رنگی کردن سبد محصولات تولیدی این مجموعه به سراغ صنایع پایین دست رفتیم که بزودی شاهد کلنگ زنی دو طرح بزرگ اسید استیک و اتانول شرکت شیمیایی لاوان و همچنین پلی‌استال شرکت آریا هستیم در حالی این دو پروژه بزرگ سال‌ها بلاتکلیف مانده بودند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و بعد از پیگیری‌های مستمر و نظامند برای رفع مشکلات و همچنین تامین مالی، بزودی عملیات اجرایی هتل ۴ ستاره ۲۲۰ واحدی قطب سپهر و احداث اماکن ورزشی برای کارکنان شرکت‌های تابعه در عسلویه آغاز خواهد شد.

دکتر زارع‌پور خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و همچنین در راستای دغدغه دولت، بزودی عملیات اجرایی احداث ۳ نیروگاه برق خورشیدی در استان‌های مصوب وزارت نیرو آغاز می‌شود.

 

یاری، مدیرعامل انرژی سپهر:

افزایس تولید، شاخص تمام برنامه هاست

در ادامه این جلسه مهندس علی یاری مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر نیز گفت: با تمام مصائبی که در مسیر تولید متانول در سال گذشته ایجاد شد و عملا بیش از ۲ ماه گاز پتروشیمی سبلان به علت ناترازی گازی در کشور قطع شد، خوشبختانه بیشترین رکوردهای تولید را ثبت کردیم اما در سال جاری توقعمان از تصمیم گیران آن است که شرایط خاص این شرکت های متعلق به فرهنگیان را در نظر داشته باشند و نسبت به تامین خوراک مورد نیاز اقدام کنند چراکه آنگونه که مقام معظم رهبری در نامگذاری سال نیز اذعان داشتند، افزایش تولید باید به عنوان شاخص تمام برنامه ها در نظر گرفته شود.

وی در ادامه گفت: هدف متعالی انرژی سپهر در سال ۱۴۰۳ تکمیل پتروشیمی دنا، تسریع پیشرفت پتروشیمی سیراف انرژی، آغاز عملیات اجرایی شیمیایی لاوان و همچنین از سرگیری تکمیل هتل ۹ طبقه قطب سپهر لاوان است که با حمایت پتروفرهنگ و گروه مالی سپهر صادرات به عنوان سهامداران فهیم این هلدینگ این مهم دست یافتنی است.

Share :

مطالب اخیر