شرکت قطب-min

تصفیه خانه صنعتی با ظرفیت سالانه ۳۶ میلیون لیتر راه اندازی می شود

مدیرعامل شرکت قطب پتروشیمی سپهر لاوان از راه اندازی تصفیه خانه صنعتی این شرکت با ظرفیت سالانه بیش از ۳۶ هزار مترمکعب معادل ۳۶ میلیون لیتر در روزهای آتی خبر داد.

مهندس صالح نادری گفت: این تصفیه خانه در راستای حفاظت از محیط زیست در محل هتل شرکت در روستای شیرینو شهرستان عسلویه احداث و پس از تکمیل در روزهای آتی راه اندازی می شود. این سیستم فارغ از بحث های زیست محیطی، سالانه ۵۰۰ هزار لیتر در مصرف آب مجتمع صرفه جویی ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: طبق برآوردها سالانه ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر آب مورد نیاز آبیاری فضای سبز مجتمع توسط این سیستم تامین می شود و الباقی آن نیز پس از تایید سازمان محیط زیست در جهت مصارف کشاورزی رها سازی می شود تا کشاورزان پایین دست نیز از آن بهره مند شوند.

نادری در پایان گفت: همزمان با تکمیل تصفیه خانه، سیستم آبیاری قطره ای نیز احداث خواهد شد تا نهایت استفاده بهینه از آب موجود ممکن شود. همچنین این تصفیه خانه به گونه ای طراحی گردیده تا نیاز تصفیه فاضلاب هتل ۹ طبقه این شرکت که در سال های آتی به بهره برداری می رسد را نیز مرتفع کند.

شرکت عملیات غیرصنعتی قطب پتروشیمی سپهر لاوان یکی از زیرمجموعه های هلدینگ انرژی سپهر است که در زمینه هتلینگ، انبارداری، ترانسفر و تامین نیرو فعالیت می کند.

Share :

مطالب اخیر